• +48 12 307 16 16
 • uslugi@chlodnictwo.info.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 12

  maj

  2016

Jak wybrać idealną klimatyzację?

Wybór odpowiedniego systemu klimatyzacji do domu, biura czy jakiegokolwiek obiektu to bardzo ważna decyzja. Obecnie na rynku spotkamy się z szerokim wyborem systemów na jakie możemy się zdecydować, ale każdy z nich posiada zarówno wady i zalety, przez co nie każdy będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Warto w takim razie zapoznać się z nimi nieco bliżej i dowiedzieć się, na co należy zwracać szczególną uwagę w czasie wybierania odpowiedniego rozwiązania. 

Klimatyzacja jest szczególnie przydatna w okresie letnim, kiedy temperatury potrafią być naprawdę wysokie, co znacznie zmniejsza nasz komfort w czasie przebywania w jakimkolwiek pomieszczeniu. Jest to widoczne zwłaszcza w biurach, gdzie wysoka temperatura z pewnością nie sprzyja wydajnej pracy. Można oczywiście po prostu otworzyć okno, ale przy dużych upałach niewiele to pomaga, a ponadto czasami dom czy biuro zlokalizowane jest przy ruchliwej ulicy, a odgłosy dochodzące z zewnątrz mogą nam przeszkadzać. Dobry wentylator pracuje cicho, a przy okazji zapewnia nam najbardziej optymalną dla nas temperaturę powietrza. Regularne stosowanie wentylacji ma jednak kilka istotnych wad. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dłuższe przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu może mieć niemały wpływ na nasze zdrowie.

Klimatyzacja obniża wprawdzie temperaturę, ale jednocześnie prowadzi do znacznego wysuszania się powietrza. Z jednej strony ma to wiele korzyści – na przykład w przypadku nowego domu, kiedy materiały są jeszcze dość wilgotne i wymagają osuszenia. Równocześnie jednak długotrwałe przebywanie w takim klimacie może mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia. Przede wszystkim wysuszone powietrze źle wpływa na zdrowie naszej skóry i szkodzi cerze. Praca przy komputerze w takim otoczeniu znacznie szybciej staje się męcząca. Jesteśmy bardziej narażeni na bóle głowy, a oczy szybciej się męczą. Wielu takich problemów można uniknąć dzięki wybraniu odpowiedniej klimatyzacji i ustawieniu jej we właściwy sposób. Przede wszystkim klimatyzacji nie należy ustawiać w miejscu, gdzie strumień zimnego powietrza będzie skierowany bezpośrednio w stronę ludzi. Może to być bardzo szkodliwe i prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

Przy działającej klimatyzacji powietrze w pomieszczeniu i tak będzie skutecznie chłodzone, nie ma zatem potrzeby kierowania jej wprost na nas samych. Jeśli szczególnie mocno zależy nam na zdrowiu naszej skóry, to możemy zainwestować w specjalne urządzenia, dzięki którym korzystanie z klimatyzacji stanie się o wiele dla nas bezpieczniejsze. Doskonałym przykładem są tu klimatyzatory, które razem z powietrzem uwalniają również witaminę C. Przebywanie przy takiej klimatyzacji może nawet korzystnie wpływać na wygląd naszej skóry. Ważną kwestią jest oczywiście wybór odpowiedniego rodzaju klimatyzatora, a możliwości są tu naprawdę szerokie. Powinniśmy kierować się przy tym przede wszystkim naszymi potrzebami – nie ma sensu kupować bardziej zaawansowanych urządzeń, jeśli takiej klimatyzacji będziemy używali tylko w jednym pomieszczeniu.

 • Telefon:
  +48 12 307 16 16

 • os. Centrum E 18
  31-934 Kraków

 • E-mail:
  uslugi@chlodnictwo.info.pl

Instalacje dające komfort
logo-footer

Świadczymy usługi związane ze sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń wentylacyjnych: klimatyzacji, rekuperacji, ogrzewania nadmuchowego oraz wentylacji mechanicznej. Należymy do grupy PrestigeVent - jednego z liderów polskiej branży HVAC.

Współpracujemy z:
© Copyright Chlodnictwo.info.pl 2010. All Rights Reserved.