• +48 12 307 16 16
 • uslugi@chlodnictwo.info.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 2

  maj

  2023

Ogrzewanie i klimatyzacja budynków komercyjnych

Jest to doskonałe i kompaktowe rozwiązanie do ekonomicznej kontroli klimatu w hotelach i restauracjach, budynkach biurowych i administracyjnych, obiektach sportowych, ośrodkach wypoczynkowych z basenami, siedzibach firm i innych obiektach komercyjnych.

Pompy ciepła z modułem MCU najskuteczniej integrują się w systemach z klimakonwektorami, centralami wentylacyjnymi i innymi niskotemperaturowymi nagrzewnicami kanałowymi, wykorzystując jako nośnik ciepła wodę lub inne medium odporne na zimno.

Zalety urządzeń z pompą ciepła Mycond

 • Pompy ciepła MCU/MCRU wykorzystujące alternatywne źródła energii - ogrzewanie miejskie - są opłacalnym zamiennikiem systemów napędzanych gazem, paliwem stałym lub zasilanych elektrycznie i nadają się do opłacalnej modernizacji systemów grzewczych i chłodniczych.
 • Modele MCU nadają się do wszystkich zastosowań w zakresie ogrzewania i chłodzenia: wydajność chłodzenia wynosi 30 ... 130 kW, wydajność ogrzewania 35 ... 140 kW.
 • Wysokowydajne sprężarki spiralne, zmodernizowane i wysokiej jakości izolowane powietrzem aluminiowo-metalowe i płaszczowo-rurowe wodne wymienniki ciepła obniżają kilkukrotnie koszty ogrzewania i chłodzenia w porównaniu z tradycyjnymi kotłami.
 • Wykorzystanie ciepła, które jest usuwane podczas operacji chłodzenia (w modelach MCRU) do podgrzewania wody do 55°C powoduje zmniejszenie strat ciepła, a w konsekwencji kosztów eksploatacyjnych. Tryb 100% odzysku ciepła jest szczególnie przydatny, gdy pomieszczenia mają być chłodzone, a woda podgrzewana na potrzeby gospodarstwa domowego.
 • Jednostki MCU/MCRU pracują z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R410A, który jest absolutnie przyjazny dla środowiska.
 • Modułowa budowa pozwala na dobranie systemu jak najbardziej zbliżonego do nominalnej mocy grzewczej i chłodniczej, jak również na zwiększenie całkowitej mocy do 2 MW.
 • Agregat kogeneracyjny Mycond MCU/MCRU to doskonały wybór dla nowych budynków, kompletne rozwiązanie do ogrzewania, klimatyzacji i zastosowań w zakresie ciepłej wody użytkowej, takich jak baseny komercyjne.
 • Stabilna praca w niskich temperaturach i kompaktowa instalacja zewnętrzna jest łatwa do zainstalowania na placu budowy lub na ziemi obok budynku.
 • Łatwa i szybka instalacja przy niskich kosztach skutkuje niską inwestycją kapitałową.

Cechy pompy ciepła MCU/MCRU ze skraplaczem chłodzonym powietrzem

 1. Wysokiej jakości komponenty: sprężarki rotacyjne Copeland (1, 2 lub 4), parowniki płaszczowo-rurowe, konstrukcja V-subkondensatora, zawór rozprężny.
 2. Wygodne sterowanie - naścienny panel sterowania - zdalny sterownik, zdalny dostęp poprzez protokoły MODBUS.
 3. Wysoka wydajność temperaturowa: dla MCRU -15 ... +46 °C, dla MCU -10 ... +46 °C.
 4. Dostępne w grupach do 16 modułów o wydajności chłodniczej do 2 MW.
 5. Zabezpieczenia: ochrona przed przeciążeniem sprężarki, autodiagnostyka, ochrona przed wysokim i niskim ciśnieniem, przeciążenie wentylatorów, panel elektryczny.

Modułowe pompy ciepła powietrze/woda serii MCU

Pompy ciepła serii MCU lub MCRU z odzyskiem ciepła.

Seria STANDART MCU-YH standardowo wyposażona jest w parownik płaszczowo-rurowy oraz sterownik mikroprocesorowy III generacji. Każda pompa ciepła z tej grupy może pracować do grzania lub chłodzenia przez mastera, co jest przydatne, gdy system pracuje bez przerwy. Ekonomiczna praca na 1. poziomie mocy, a następnie na 2. poziomie mocy, odpowiednia dla częściowych lub pełnych obciążeń.

RECOVERY MCU-YHR to model pompy ciepła ze 100% odzyskiem ciepła. Zawiera uszczelnioną sprężarkę spiralną R410A, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła z efektywnym wewnętrznym wymiennikiem ciepła oraz wentylator osiowy. Modele mogą pracować w różnych trybach: chłodzenie, ogrzewanie pomieszczeń; chłodzenie + rekuperacja (wykorzystanie nadmiaru ciepła do podgrzewania wody); przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Szczególnie polecane do obiektów o stałym zapotrzebowaniu na ciepłą/zimną i gorącą wodę: restauracje, szpitale, hotele, pensjonaty, ośrodki zdrowia.

EVI MCU-YHE to niskotemperaturowa gama pomp ciepła Musonda do efektywnego ogrzewania/chłodzenia obiektów komercyjnych. Sprężarka to wysokowydajna, trwała i ekonomiczna technologia EVI firmy EMERSON, która pracuje w temperaturach do -25 °C. Wężownica powietrzna i wodna zostały zaprojektowane i zwymiarowane w celu osiągnięcia wyższych mocy grzewczych i chłodniczych.

Seria TECHNO MCU to nowa seria wszechstronnych i energooszczędnych pomp ciepła z wentylatorami EC, przeznaczona do pracy ciągłej w celu chłodzenia lub ogrzewania w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych do -20 °C. Unikalny system sterowania z zaworem elektronicznym, elastyczna regulacja prędkości obrotowej wentylatora w aluminiowym wymienniku ciepła, spiralna sprężarka - wszystkie komponenty są doskonale dobrane do ekonomicznej i wydajnej pracy pompy ciepła w procesach przemysłowych lub instalacjach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU brytyjskiej marki Mycond to nowa generacja energooszczędnych urządzeń wykorzystujących alternatywne źródła energii. Te modułowe urządzenia, oparte na nowoczesnej technologii, która jest najbardziej opłacalnym sposobem zapewnienia kontroli mikroklimatu i zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową przez cały rok. Pompy ciepła Mycond serii MCU/MCRU, ze względu na niski koszt, są ekonomicznie uzasadnionymi urządzeniami dla modernizowanych i nowych systemów grzewczych/chłodniczych.

 • Telefon:
  +48 12 307 16 16

 • os. Centrum E 18
  31-934 Kraków

 • E-mail:
  uslugi@chlodnictwo.info.pl

Instalacje dające komfort
logo-footer

Świadczymy usługi związane ze sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń wentylacyjnych: klimatyzacji, rekuperacji, ogrzewania nadmuchowego oraz wentylacji mechanicznej. Należymy do grupy PrestigeVent - jednego z liderów polskiej branży HVAC.

Współpracujemy z:
© Copyright Chlodnictwo.info.pl 2010. All Rights Reserved.