• +48 12 307 16 16
 • uslugi@chlodnictwo.info.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 16

  wrz

  2023

Osuszacz kanałowy. Jego funkcje, wartość i zalety

Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jak czyste i przejrzyste jest powietrze i jak bardzo jest ono agresywne. Optymalny wskaźnik wilgotności powietrza wynosi 45-60%. Często pomieszczenia nie są w stanie zagwarantować nam wysokiego poziomu wilgotności, co powoduje dyskomfort podczas przebywania w nich.

W takim przypadku z pomocą przyjdą nam specjalne urządzenia, które zapewnią maksymalny komfort i ubarwią nasze samopoczucie.

Dziś przyjrzymy się sytuacji, gdy w pomieszczeniu panuje podwyższony poziom wilgotności. Dowiemy się, jak zrównoważyć wilgotność za pomocą osuszaczy kanałowych, który sprzęt lepiej zastosować, jakie są jego zalety, możliwości i funkcjonalność.

Firma Mycond oferuje serię osuszaczy kanałowych MSHA(C), które są w pełni zautomatyzowane i łatwe w obsłudze. Przyjrzyjmy się bliżej ich funkcjom i możliwościom.

Osuszacze kanałowe serii MSHA(C) wyposażone są w dwa stopnie filtracji. Po przejściu przez pierwszy stopień filtracji, oczyszczone powietrze trafia do parownika, gdzie wilgoć jest skraplana i odprowadzana do rury drenażowej, dzięki czemu następuje proces osuszania powietrza. Dalej osuszone powietrze przechodzi przez skraplacz, gdzie jest podgrzewane, po czym przechodzi ostatni etap filtracji w celu usunięcia trocin i drobnoustrojów. Wydajność odwadniania: 28 - 1000 litrów/woda. Powietrze jest sterylizowane za pomocą lampy ultrafioletowej, a także poddawane jonizacji jonami ujemnymi.

Seria jest prezentowana w różnych wersjach, aby umożliwić wybór najbardziej optymalnego wariantu:

MSHA(C) - S. Jednoprzepływowy osuszacz kanałowy

Seria osuszaczy MSHA(C) -S wyposażona jest w dwa filtry - G5 i F7, które oczyszczają powietrze z trocin i innych zanieczyszczeń, lampę ultrafioletową oraz jonizator z jonami ujemnymi.

Główne zalety:

 • Obudowa wykonana z blachy stalowej walcowanej na zimno, pokryta sproszkowaną farboi epoksydową;
 • Parownik i skraplacz z powłoką epoksydową;
 • Urządzenie jest przeznaczone do pracy ciągłej 24/7.

MSHA(C) - X. Osuszacz kanałowy z dopływem świeżego powietrza.

System ten umożliwia pobór świeżego powietrza z ulicy, które jest doprowadzane do recyrkulowanego powietrza w pomieszczeniu. Powietrze jest sterylizowane za pomocą lampy ultrafioletowej, a także poddawane jonizacji jonami ujemnymi.

Główne zalety:

 • Obudowa wykonana z blachy stalowej walcowanej na zimno, pokryta sproszkowaną farboi epoksydową;
 • Funkcja usuwania świeżego powietrza;
 • Niezawodna i wydajna sprężarka zapewniająca ciągłą i stabilną pracę.

MSHA(C) - E. Osuszacz kanałowy z odzyskiem ciepła

Świeże powietrze jest ogrzewane w rekuperatorze ciepłem z powietrza wywiewanego. Ta metoda osuszania jest uważana za idealną do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu.

Główne zalety:

 • Obudowa wykonana jest z blachy stalowej walcowanej na zimno, pokrytej proszkową farbą epoksydową;
 • Rekuperator PET można myć podczas konserwacji;
 • Taca kondensatu wykonana ze stali nierdzewnej SUS304, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym korozją.

Gdzie może być używany:

Osuszacze serii MSHA(C) znajdują zastosowanie w basenach, biurowcach, halach produkcyjnych, domach prywatnych, które znajdują się w miejscach o podwyższonym poziomie wilgotności.

Pidzumok:

Otzhe, aby wybrać najbardziej idealny wariant osuszacza, należy odnieść się do własnych potrzeb, kryteriów i budżetu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z inżynierami Aclima, którzy z łatwością doradzą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

 • Telefon:
  +48 12 307 16 16

 • os. Centrum E 18
  31-934 Kraków

 • E-mail:
  uslugi@chlodnictwo.info.pl

Instalacje dające komfort
logo-footer

Świadczymy usługi związane ze sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń wentylacyjnych: klimatyzacji, rekuperacji, ogrzewania nadmuchowego oraz wentylacji mechanicznej. Należymy do grupy PrestigeVent - jednego z liderów polskiej branży HVAC.

Współpracujemy z:
© Copyright Chlodnictwo.info.pl 2010. All Rights Reserved.