• +48 12 307 16 16
 • uslugi@chlodnictwo.info.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 3

  mar

  2022

REWOLUCJA NA AMERYKAŃSKIM RYNKU GRZEWCZYM

Stany Zjednoczone są jednym z największych rynków grzewczych na świecie. Obecnie rynek grzewczy w USA faworyzuje pompy ciepła ze względu na politykę ochrony środowiska prowadzoną przez administrację, jak również gwałtowny wzrost cen gazu. W następstwie pandemii na całym świecie obserwuje się tendencję do powrotu środowiska do neutralności węglowej w 2050 roku. Przemysł motoryzacyjny przechodzi z samochodów napędzanych benzyną na samochody elektryczne i jest nadzieja, że nastąpi przejście z ogrzewania olejowego na ogrzewanie pompami ciepła.

Powietrzne pompy ciepła (ASHP) to rodzaj pomp ciepła o niezwykłej efektywności energetycznej, ponieważ wykorzystują one ciepło powietrza jako energię odnawialną do produkcji energii cieplnej. Ponadto są one również opłacalne pod względem instalacji i niższych kosztów niż wersje uziemione. W ostatnich latach zastosowanie ASHP rozszerzyło się na chłodniejsze regiony, ze względu na rozwój technologii, które mogą wykazywać wysoką wydajność cieplną nawet przy niskich temperaturach powietrza zewnętrznego. W porównaniu z rynkami takimi jak Japonia, Chiny i Europa, rynek pomp ciepła w USA jest wciąż w fazie rozwoju. W USA klimatyzacja kanałowa, która klimatyzuje cały budynek, była historycznie podstawową technologią. Popularne są również jednostki tandemowe, takie jak jednostki okienne, jednostki stojące i kompletne jednostki końcowe klimatyzacji (PTAC), które są łatwe w instalacji. Większość z tych produktów nadaje się tylko do chłodzenia, podczas gdy grzejniki elektryczne i piece gazowe są często używane do ogrzewania.

W ostatnich latach, wraz z rozwojem japońskich i innych azjatyckich producentów, klimatyzatory z pompą ciepła zyskały coraz większe uznanie w Stanach Zjednoczonych, ale zajmują tylko ułamek rynku. Jednak ze względu na takie czynniki jak polityka ochrony środowiska i rosnące ceny gazu, rynek pomp ciepła, które zapewniają przyjazne dla środowiska ogrzewanie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, zaczął odnosić korzyści. W Stanach Zjednoczonych administracja prezydenta Bidena przywiązuje szczególną wagę do polityki ochrony środowiska i dąży do ograniczenia emisji CO2 o 50-52% w stosunku do poziomu z 2005 roku oraz do całkowitego ich wyeliminowania do 2050 roku. Plan Bidena przewiduje również, że rząd dokona znacznych inwestycji w poprawę efektywności energetycznej budynków, w tym dokończenie modernizacji i budowę 1,5 miliona nowych budynków. Rząd federalny i przedsiębiorstwa energetyczne w Connecticut, Maine, Massachusetts, Nowym Jorku i Vermont wdrażają kilka programów dotacji efektywności energetycznej w celu zastąpienia kotłów o wysokiej emisji CO2 systemami o wysokiej wydajności opartymi na pompach ciepła. Oczekuje się, że te programy dotacji znacznie zwiększą popyt na pompy ciepła w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tej polityki, jednym z czynników stymulujących popyt na pompy ciepła może być niedawny wzrost cen gazu. Według wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI-U) opublikowanego w USA na jesień 2021 roku.

Bureau of Labor Statistics (BLS) opublikowało 10 marca wszystkie kluczowe indeksy za ostatnie 12 miesięcy. Indeks gazu ziemnego wzrósł o 28,1%, a indeks energii elektrycznej o 6,5%. Japońscy producenci, którzy dobrze znają ASHP, wprowadzają je na rynek amerykański, koncentrując się szczególnie na klimatyzatorach bezkanałowych. Firmy rozszerzają swoje linie produktów pomp ciepła, takich jak klimatyzatory bezkanałowe typu split, kanałowe systemy jednostkowe i systemy ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego (VRF), Systemy te obejmują wysokowydajne ogrzewanie przy niskich temperaturach otoczenia, wysoką efektywność energetyczną dzięki technologii inwerterowej oraz ochronę środowiska. Ponadto, zastosowanie pomp ciepła może zostać rozszerzone na obszar ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Dostępne są nowe produkty opracowane z myślą o tym. Na przykład firma Mitsubishi Electric Trane HVAC US (METUS) wprowadziła niedawno na rynek w pełni elektryczną pompę ciepła HEAT2O z czynnikiem chłodniczym CO2, która produkuje duże ilości ciepłej wody użytkowej.

 • Telefon:
  +48 12 307 16 16

 • os. Centrum E 18
  31-934 Kraków

 • E-mail:
  uslugi@chlodnictwo.info.pl

Instalacje dające komfort
logo-footer

Świadczymy usługi związane ze sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń wentylacyjnych: klimatyzacji, rekuperacji, ogrzewania nadmuchowego oraz wentylacji mechanicznej. Należymy do grupy PrestigeVent - jednego z liderów polskiej branży HVAC.

Współpracujemy z:
© Copyright Chlodnictwo.info.pl 2010. All Rights Reserved.