• +48 12 307 16 16
 • uslugi@chlodnictwo.info.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 26

  cze

  2023

Zwiększone emisje z przemysłu węglowego

Ilość energii elektrycznej wytwarzanej z węgla na całym świecie wzrosła do nowego rekordowego poziomu około 9%, skłaniając do podjęcia wysiłków na rzecz ograniczenia globalnych emisji gazów cieplarnianych. Według raportu na temat rynku paliw jest to silny wzrost, który może potencjalnie doprowadzić do ogromnego globalnego popytu na węgiel w tym roku.

Zużycie węgla spadło w 2019 i 2020 r., choć mniej niż początkowo oczekiwano, a szybkie ożywienie gospodarki w ubiegłym roku doprowadziło do znacznie szybszego wzrostu popytu na energię elektryczną.

Gwałtowny wzrost cen gazu ziemnego również zwiększył popyt na energię węglową, czyniąc ją bardziej konkurencyjną.

W zależności od pogody i wzrostu gospodarczego, globalne zużycie węgla może osiągnąć w tym roku nowy historyczny rekord i utrzymać się na tym poziomie przez kolejne dwa lata.

Raport podkreśla potrzebę szybkich i zdecydowanych działań politycznych.

Wykres przedstawia globalną sprzedaż pojazdów na rynku wtórnym, które zaledwie 10 lat temu stanowiły nowy wycinek rynku motoryzacyjnego, a dziś stanowią prawie połowę sprzedaży nowych samochodów, co ma poważne konsekwencje dla globalnych spadków.

Wzrost ten można odwrócić poprzez politykę rządową mającą na celu zniechęcenie do zakupu dużych pojazdów, które stanowią obciążenie dla gospodarstw domowych.

 • Telefon:
  +48 12 307 16 16

 • os. Centrum E 18
  31-934 Kraków

 • E-mail:
  uslugi@chlodnictwo.info.pl

Instalacje dające komfort
logo-footer

Świadczymy usługi związane ze sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń wentylacyjnych: klimatyzacji, rekuperacji, ogrzewania nadmuchowego oraz wentylacji mechanicznej. Należymy do grupy PrestigeVent - jednego z liderów polskiej branży HVAC.

Współpracujemy z:
© Copyright Chlodnictwo.info.pl 2010. All Rights Reserved.