• +48 12 307 16 16
 • uslugi@chlodnictwo.info.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 10

  maj

  2023

Osuszacz kanałowy. Jego funkcja, wartość i zalety

Czystość powietrza zależy od wielu czynników, które wpływają na dobre samopoczucie. Optymalny poziom wilgotności powietrza wynosi 45-60%. Często pomieszczenia nie mogą zagwarantować wysokiego poziomu wilgotności powietrza, co prowadzi do dyskomfortu.

W takim przypadku z pomocą przychodzą nam specjalne urządzenia, które zapewnią maksymalny komfort i poprawią samoocenę.

Dziś przyjrzymy się sytuacji, gdy w pomieszczeniu panuje wysoki poziom wilgotności. Dowiemy się, jak można wykorzystać systemy odwadniające do wyrównania wilgotności, jakie urządzenia najlepiej zastosować oraz jakie są ich zalety i możliwości.

Firma Mycond oferuje osuszacze kanałowe serii MSHA(C), które są w pełni zautomatyzowane i przyjazne dla użytkownika. Przyjrzyjmy się bliżej ich funkcjonalności i możliwościom.

Seria MSHA(C) wyposażona jest w dwa stopnie filtracji. Po pierwszym etapie filtracji oczyszczone powietrze trafia do parownika, gdzie wilgoć skrapla się i jest odprowadzana do kanalizacji, co powoduje osuszenie powietrza. Osuszone powietrze przechodzi następnie przez skraplacz, gdzie jest podgrzewane, a następnie przechodzi przez ostatni etap filtracji w celu usunięcia pyłu z pił i mikrobów. Wydajność separacji: 28 - 1000 ltr/d. Powietrze jest sterylizowane za pomocą lamp UV i jonizowane jonami ujemnymi.

Asortyment dostępny jest w różnych wersjach, co pozwala na wybór najbardziej optymalnego wariantu:

Suszarka kanałowa jednostrumieniowa MSHA(C) - S.

W osuszaczach serii MSHA(C) -S zastosowano dwa różne filtry G5 i F7 do usuwania pyłu z pił i innych zanieczyszczeń, lampę UV-C oraz jonizator z jonami ujemnymi.

Zalety:

 • Obudowa wykonana z blachy stalowej walcowanej na zimno pokrytej epoksydową farbą proszkową;
 • Parownik i skraplacz pokryte farbą epoksydową;
 • Urządzenie jest przystosowane do pracy ciągłej 24/7.

MSHA(C) - X. Osuszacz kanałowy z funkcją oddychania świeżym powietrzem

System ten realizuje pobór świeżego powietrza z ulicy, które jest mieszane z powietrzem recyrkulacyjnym w pomieszczeniu. Powietrze jest oczyszczane światłem ultrafioletowym i jonizowane jonami ujemnymi.

Zalety:

 • Obudowa wykonana z walcowanej na zimno blachy stalowej pokrytej epoksydową farbą proszkową;
 • Funkcja zasysania świeżego powietrza i odprowadzania spalin;
 • Niezawodny i wydajny kompresor zapewniający ciągłą i niezawodną pracę.

MSHA(C) - E. Osuszacz kanałowy z odzyskiem ciepła.

Świeże powietrze jest ogrzewane w jednostce odzysku ciepła dzięki ciepłu pochodzącemu z powietrza wylotowego. Ta metoda osuszania jest uważana za idealną do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Zalety:

 • Obudowa wykonana jest z blachy stalowej walcowanej na zimno pokrytej epoksydową farbą proszkową;
 • Rekuperator PET może być myty podczas konserwacji;
 • Taca ociekowa kondensatu wykonana ze stali nierdzewnej SUS304, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez korozję.

Odpowiednie do zastosowania:

Osuszacze MSHA(C) nadają się do basenów, pomieszczeń dla przemysłu, fabryk, pomieszczeń czystych i domów prywatnych w miejscach o wysokim poziomie wilgotności.

Wynik końcowy:

Tak więc, aby zwrócić się do najbardziej idealnego wariantu osuszacza, należy uzależnić się od własnych potrzeb, kryteriów i budżetu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszymi specjalistami z firmy Aclima, którzy z przyjemnością doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania.

 • Telefon:
  +48 12 307 16 16

 • os. Centrum E 18
  31-934 Kraków

 • E-mail:
  uslugi@chlodnictwo.info.pl

Instalacje dające komfort
logo-footer

Świadczymy usługi związane ze sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń wentylacyjnych: klimatyzacji, rekuperacji, ogrzewania nadmuchowego oraz wentylacji mechanicznej. Należymy do grupy PrestigeVent - jednego z liderów polskiej branży HVAC.

Współpracujemy z:
© Copyright Chlodnictwo.info.pl 2010. All Rights Reserved.