• +48 12 307 16 16
 • uslugi@chlodnictwo.info.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 27

  maj

  2021

Jak łatwo jest dodać kominek gazowy?

Zastanawiasz się, czy możesz dodać kominek gazowy do istniejącego domu? Dobra wiadomość - tak, jest to możliwe, i tak, jest to dozwolone przez Ontario Building Code.

Proces ten jest prostszy niż mogłoby się wydawać. Upewnij się tylko, że przed rozpoczęciem zapoznałeś się z krokami i znalazłeś doświadczonego fachowca, który Ci pomoże. Poniżej dowiesz się szczegółów.

Zacznij swój projekt właściwie

Pierwszy krok: Działające przyłącze gazu ziemnego jest niezbędne. Prawdopodobnie masz już linię gazową, która obsługuje Twój piec, podgrzewacz wody i/lub kuchenkę kuchenną. Jeśli nie, nadal możesz dodać kominek gazowy do swojego domu, ale będzie to droższe ze względu na koszty podłączenia nowej linii gazowej.

Upewnij się, że twoje plany są zgodne z kodeksem budowlanym i że uzyskasz pozwolenie, jeśli to konieczne.

Czy trzeba odpowietrzać kominek gazowy?

Odpowietrzenie kominka gazowego będzie konieczne do odprowadzenia gazów, które są produktem ubocznym jego działania.

Jeżeli twój dom posiada już komin, instalacja tradycyjnego kominka gazowego z naturalną wentylacją jest stosunkowo prosta. Ponieważ jednak Twój nowy kominek musi być podłączony do komina (który prawdopodobnie znajduje się w salonie lub pokoju rodzinnym), będziesz ograniczony co do lokalizacji. Aby zapewnić bezpieczną pracę, należy zlecić inspekcję komina pod kątem ewentualnych pęknięć muru, które mogą wymagać naprawy.

Być może wolisz jeden z nowoczesnych kominków gazowych z bezpośrednią wentylacją. Są one bardzo popularne, ponieważ pozwalają na elastyczność, działają dobrze w każdej części domu - w sypialni, piwnicy, w domu lub na patio.

Jak sugeruje ich nazwa, wydalają produkty uboczne bezpośrednio przez rurę wentylacyjną, która jest prowadzona przez ścianę lub dach. Kominki z bezpośrednią wentylacją są prostsze i tańsze do dodania do istniejącego budynku bez komina murowanego.

Być może słyszeli Państwo o kominkach gazowych bez odprowadzenia spalin, ale ich instalacja w Kanadzie jest nielegalna. Powodują one recyrkulację niewielkiej ilości gazów spalinowych z powrotem do domu - według urzędników jest to niebezpieczne rozwiązanie.

Czy kominek gazowy jest energooszczędny?

Chociaż kominek gazowy tworzy piękny punkt centralny w każdym domu, nie jest on tylko na pokaz. Kominki gazowe mogą być bardzo energooszczędne, pozwalając obniżyć temperaturę centralnego ogrzewania i ogrzewać strefowo pomieszczenia, z których korzystasz najczęściej. W rezultacie, możesz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media.

Przed zakupem kominka gazowego, przedyskutuj z ekspertem HVAC ile BTU będziesz potrzebował. Firma Valor Fireplace Company twierdzi, że 14,000 BTU jest wystarczające do ogrzania domu o powierzchni 1300 stóp kwadratowych.

Jaki jest najlepszy kominek gazowy?

Tak się składa, że lubimy kominki gazowe Valor, które dobrze wyglądają i są doskonałym źródłem ciepła, nawet podczas awarii zasilania elektrycznego. Instalacja jest elastyczna; kominek Valor może być zainstalowany: a) jako część przebudowy kominka na drewno, b) w trakcie renowacji domu, lub c) podczas budowy nowego domu. Front, palenisko i wyściółka są w pełni konfigurowalne, aby dopasować się do Twojego stylu dekoracji.

 • Telefon:
  +48 12 307 16 16

 • os. Centrum E 18
  31-934 Kraków

 • E-mail:
  uslugi@chlodnictwo.info.pl

Instalacje dające komfort
logo-footer

Świadczymy usługi związane ze sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń wentylacyjnych: klimatyzacji, rekuperacji, ogrzewania nadmuchowego oraz wentylacji mechanicznej. Należymy do grupy PrestigeVent - jednego z liderów polskiej branży HVAC.

Współpracujemy z:
© Copyright Chlodnictwo.info.pl 2010. All Rights Reserved.